Estwatch / Uku Lilleväli: pole ju palju küsitud, et mu pensioniraha ei hävitaks maailma

13. augustil ilmunud Eesti Päevalehe artiklis Eestlaste pensioniraha investeeritakse agaralt kliimamuutuse võimendamisse tekitavad Eesti pensionihaldurid oma vastustega veelgi rohkem küsimusi, miks nad toetavad Eesti inimeste tulevikuks mõeldud rahaga meie elukeskkonna ja tuleviku kahjustamist.

18. augustil Eesti Päevalehes ilmunud vastulauses lükkab Estwatchi esindaja Uku Lilleväli ümber mitmed pensionihaldurite põhjused, miks nad investeerides häid praktikaid eiravad. Teiste mõtete seas tuleb välja, et vastutustundlikkusele saab ja tuleb rõhku pöörata ka kaudsete investeeringute puhul ning et vastutus investeeringute poolt toetatud mõjude ees peaks pensionikoguja asemel olema pensionihalduril. Lisaks kirjeldab Lilleväli, miks pole Eestisse investeerimine ja rahalise tootlikkuse maksimeerimine iseeneses sisukad põhjused, et vastutustundlikkusele rõhku mitte pöörata. 

Loe täpsemalt täispikkuses artiklist: https://epl.delfi.ee/arvamus/uku-lillevali-pole-ju-palju-kusitud-et-mu-pensioniraha-ei-havitaks-maailma?id=87157055.

Seotud postitused